Zobacz czy potrzebujesz skorzystać z fotowoltaiki? - Super Fotowoltaika

montaż fotowoltaiki katowice

Świadczy o tym zainteresowanie właścicieli nieruchomości

Słońce daje niesamowite możliwości wykorzystania jako energii odnawialnej. Takiej, która nie niszczy środowiska i jest tania w eksploatacji. Właśnie z tego powodu coraz więcej firm i osób prywatnych

Zobacz czy potrzebujesz skorzystać z fotowoltaiki? - Super Fotowoltaika montaż fotowoltaiki katowice
inwestuje w kolektory słoneczne, które są w stanie przemienić fotony w prąd zasilający wszystkie urządzenia w gospodarstwie domowym. Zbyt piękne, by było prawdziwe? Otóż wcale nie. Świadczy o tym zainteresowanie właścicieli nieruchomości, którzy obserwując sytuację na świecie zauważają coraz większą potrzebę inwestycji w źródła odnawialne. Właśnie dlatego fotowoltaika staje się synonimem ekologicznego podejścia do życia. Energia odnawialna pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, które można wydać na całkiem inne rzeczy. Miesięcznie to nawet ponad sto złotych, które w kilkanaście lat dają całkowity zwrot inwestycji. Oczywiście kiedyś na takie rozwiązanie mogli sobie pozwolić tylko najbogatsi, ale dzisiaj dzięki dofinansowaniom i wsparciu samorządów każdy może wprowadzić zmiany w swoim gospodarstwie domowym.


Ekologiczne źródło energii

Naszą przyszłością i przyszłością naszej planety jest fotowoltaika. Jeżeli wszyscy ludzie na świecie zaczęliby czerpać energię elektryczną wyłącznie ze słońca, czyli źródła energii odnawialnej, zasoby nigdy nie uległyby wyczerpaniu, a środowisko nie ulegałoby zanieczyszczeniom. Zwróćmy uwagę na to, że światła słonecznego zawsze mamy pod dostatkiem. A energia pozyskiwana z węgla już nie długo może się zużyć, przez co prędzej czy później i tak wszyscy będziemy musieli przerzucić się na kolektory słoneczne.

Te zasoby węgla już teraz są mocno ograniczone. Jako że jest ich coraz mniej, wzrasta cena energii elektrycznej i ta tendencja będzie się utrzymywać, dlatego już za parę lat będziemy płacić za nią niebotyczne sumy pieniędzy. Czy nie lepiej przestawić się już teraz na coś bardziej ekonomicznego i zarazem bardziej ekologicznego? Energia odnawialna daje nam same plusy. Nie zanieczyszcza środowiska, ponieważ nie emituje dwutlenku węgla czy innych toksycznych substancji. Jest dobra dla nas i całego świata.


Koszty instalacji zależą przede wszystkim od

Fotowoltaika to dobra inwestycja na lata. Energia odnawialna, którą możemy zasilić nasz dom jest w stu procentach ekologiczna. Na początku wymaga to od nas sporej inwestycji. Koszty instalacji zależą przede wszystkim od wielkości domu. Jeśli chcemy mieć dom, który w całości będzie funkcjonował na energii odnawialnej, to musimy zakupić panele i kolektory słoneczne. Dzięki temu będziemy mieć zarówno energię do zasilenia urządzeń elektrycznych, jak i do ogrzewania domu czy wody.

Koszt naszej małej elektrowni słonecznej może wynieść do kilkudziesięciu tysięcy złotych, jednak później sporo oszczędzimy na rachunkach za prąd. Dodatkowo za nadmiar wyprodukowanej energii dostaniemy pieniądze. Warto także dowiedzieć się w urzędzie miasta lub gminy o dostępnych dotacjach unijnych. Wysokość dotacji jest zależna od miejscowości, w której mieszkamy. Dzięki temu dodatkowo zaoszczędzimy. W Polsce jest wiele firm oferujących planowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych. Dzięki temu dopasujemy jej wielkość do naszych potrzeb. Firmy tego typu oferują także sprzedaż na raty, co jest dodatkowym plusem.


Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Ogniwa fotowoltaiczne są wykorzystywane w budowie paneli słonecznych, których głównym zadaniem jest przekształcanie energii promieniowania świetlnego w energię elektryczną. Można wyróżnić kilka rodzajów paneli fotowoltaicznych, które różnią się od siebie budową i materiałami, z których zostały wykonane. Ogniwa słoneczne pierwszej generacji, inaczej zwane grubowarstwowymi, mogą być monokrystaliczne i polikrystaliczne. Monokrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne są najbardziej wydajne i są wytwarzane z krzemu, natomiast polikrystaliczne ogniwa są nieco mniej wydajne, ale też tańsze w produkcji. Ogniwa fotowoltaiczne drugiej generacji, czyli cienkowarstwowe, są tańsze w produkcji niż ogniwa krzemowe, a ich budowa zapewnia im elastyczność, dzięki czemu mogą być wykorzystywane jako elementy budowlane. Można wyróżnić jeszcze ogniwa fotowoltaiczne trzeciej generacji, które bazują na różnego rodzaju technologiach, ale ciągle są prowadzone badania nad tym typem ogniw. Ogniwa fotowoltaiczne pierwszej generacji są tymi, które można zobaczyć na dachach budynków i w elektrowniach słonecznych.